Grivel Quantum Light Çekiç Kafa Kazma Piqual (D162GY00DIG.U.0024000.001)

Marka : Grivel
Fiyat : €218,22  + KDV
KDV Dahil : €257,50
TL Fiyat : ₺1.673,75(KDV Dahil)
₺1.673,75 'den başlayan taksitlerle

Grivel Quantum Light Kazma Piqual

-Yüksek açılı kar, buz, mix rotalarda ve buzul tırmanışları için tasarlanmış bir teknik kazmadır.
-Kafa kısmı tek parça alaşımlı çelikten imal edilmiştir.
-Sap kısmı havacılık sanayiinde kullanılan türde karbon fiber kompozit materyalden imal edilmiştir.
-Arka kısmında alaşımlı çelikten bir çekiç bulunur.
-Sap kısmında kaymayı engelleyen kauçuk kaplama ve el desteği bulunur.
-Ağırlık : 498 gr.
-Sap çekeri : 280 kg.
-Mevcut boyları : 50 cm.
-Sertifikalar : CE / UIAA

Grivel’den eski Alp serisi buz aletlerinin geliştirilmiş devamı : Quantum Light serisi. Karbon fiber sapı ve hafifliği ile ekstrem  teknik  dağ tırmanışlarında veya donmuş şelale çıkışlarında  gerçekten yararlı bir gereç. Hem çekiç, hem de kaşık arka kısımlı olarak iki  değişik modelde üretilen ve modüler (değiştirilebilir sistemli) bir buz  aleti olan Quantum Light, standart olarak Grivel’in krom molibden çeliğinden dövülmüş  yekpare Monster sivri ucu (çekiç veya kaşıkla tek parça) ile satılıyor. 50 cm standart uzunluk ve 430 gram ağırlıktaki alet her tür alpin teknik tırmanışta çok yararlı. Tavsiye edilir, çok iyi bir teknik buz tırmanış kazması.

Quantum Light hafifliğine karşın, tasarımı ve kafa kısmındaki yeterli ağırlık sayesinde  donmuş şelale buzuna kolay ve etkin giriyor. Hafif olması savurma kolaylığı sağlarken kolların çok yorulmamasına da etki ediyor. Denenmiş ve geliştirilmiş Monster sivri uç kısmı çok sağlam ve keskin

Quantum Light, bundan sonra benim 8000 metrelik dağlar ve teknik tırmanışta kullanacağım yegane kazma olabilir. Hafifliği ile çiftini bile taşımak kolay. Alpin miks çıkış ve donmuş şelalede ise mükemmel performans sergiler.